Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar 2017

Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar 2017 – 2011 yılından önce evin tamamına kredi veren bankaların sayısı oldukça fazlaydı ama yeni çıkan kararla beraber artık alacağınız evin sadece yüzde 75i kadar kredi çekebiliyorsunuz. Daha önceki yıllarda bir başka eviniz varsa onu ipotek ettiriyor ve dolayısı ile de yüzde yüz çekebiliyordunuz. Oysa artık bu kural tamamen ortadan kalmış oluyor.

Bir başka yapılacak uygulama ise aslında şöyle. Sizler evinizin 75ini kredi ile alıyor ve diğer evinizi de ipotek olarak gösterip en fazla 3 yıllık ihtiyaç kredisi çekiyorsunuz. Bir anlamda yüzde yüz kredi veren banka olmuş gibi dursa da işin aslı farklı tabi. Hem 3 yıllık krediniz oluyor hem de tabi ki yüksek ihtiyaç kredisi ile işlemleriniz yapılıyor.

Eğer sizlerde evin tamamına kredi çekmek istiyorum diyorsanız bu yoldan başka yolunuz yok. Ya da evinizin yüzde 25 ini peşin olarak bulmak zorundasınız. Bazı durumlarda evi çok uyguna bulursanız, experler eve daha yüksek bir fiyat biçebilir ve sizlerde bu sayede aslında çok daha yüksek fiyat olarak kredinizi almış oluyorsunuz. Bu sebeple ev alırken alında değerli bir yerde ama uygun fiyatlı düşeş olan evlere bakmanızı öneririz. Gerisi ise artık yine de biraz şansa kalıyor. Git gide evlerin pahalı olduğu bu dönemlerde bir an önce ev almaya ve kiradan kurtulmaya bakacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir